Prekių krepšelis tuščias
Išvalyti filtrus

Bloommies Vitaminai ir maisto papildai


Vitaminų nauda žmogaus organizmui seniai įrodyta. Jie padeda paversti maistines medžiagas energija. Vitaminai taip pat papildo organizmą antioksidantais ir padeda kovoti su laisvųjų radikalų pertekliumi. Kiekvienam žmogui reikia skirtingų maisto medžiagų, tačiau tos pačios šeimos nariai, valgydami tą patį maistą, gaus skirtingą naudą. Dėl maisto medžiagų trūkumo ląstelės negali reikiami funkcionuoti tol, kol joms nesuteikiamas reikalingas reikalingų medžiagų kiekis. Jei vartojame mažiau maisto medžiagų, nei reikalauja mūsų organizmas, taip pat esant dideliam fiziniam aktyvumui, kada organizmui reikia daugiau maisto medžiagų, šią spragą gali užpildyti maisto papildai. Tam tikrą laiką vartojant maisto papildus galima panaikinti esantį maisto medžiagų trūkumą.

Vitaminų ir mineralų papildų vartojimas žmonėms padeda pasiekti įvairių veikliųjų medžiagų rekomenduojamas normas, kurių jie negauna su maistu. Multivitaminus ir kitus maisto papildus vartojantys žmonės paprastai gyvena sveikiau, todėl papildų vartojimas laikomas teigiamu ženklu.

Svarbiausias vitaminų ir mineralų šaltinis – sveikas ir kokybiškas maistas. Jeigu valgome nepakankamai subalansuotą maistą, galima racioną papildyti maisto papildais. Maisto papildas – tai įprastam maisto racionui papildyti skirtas maisto produktas, kuris vienas ar su kitomis medžiagomis yra koncentruotas maistinių ar kitų medžiagų, turinčių mitybinį ar fiziologinį poveikį, šaltinis.

Normaliomis sąlygomis pilnavertiškai besimaitinančio žmogaus organizmas turi gauti pakankamą kiekį vitaminų. Tačiau nedaugelis gali pasigirti visiškai sveika ir subalansuota mityba. Oro bei aplinkos užterštumas, intensyvus gyvenimo būdas ir žalingi įpročiai ypač didina organizmo poreikius vitaminams.

Maisto papildai gali užpildyti netinkamos mitybos spragas ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Pagrindinės maisto papildų funkcijos:

  • Suteikia maisto medžiagų kiekį, reikalingą, siekiant išvengti ir apsaugoti organizmą nuo jų trūkumo;
  • Aprūpina organizmą optimaliu sveikatai reikalingu maisto medžiagų kiekiu.

Maisto papildai suteikia organizmo darbui ir gerai savijautai reikalingų jėgų.

Nustatyta kad:

  • Papildus vartoja aukštesnį išsilavinimą turintys žmonės;
  • Moterys papildų vartoja šiek tiek daugiau nei vyrai.

Vitaminų ir mineralų trūkumas dažnai aktualus besilaikantiems įvairiausių dietų, planuojantiems šeimos pagausėjimą, vegetarams. Taip pat sergantiems ligomis, dėl kurių gali būti sutrikęs maistinių medžiagų pasisavinimas: kepenų tulžies, kasos ir kitomis virškinimo organų ligomis. Vieni vitaminai ar maisto papildai gerina virškinimą, kiti stiprina imunitetą ar įveikia stresą, atgaivina pavargusias akis, teigiamai veikia širdies, smegenų, kepenų bei kitų organų veiklą.

Pagrindinės mūsų organizmą veikiančios vitaminų funkcijos:

  • Kofermentinė funkcija;
  • Antioksidacinė funkcija;
  • Hormoninė funkcija;
  • Energija.

Vitaminų trūkumas organizme gali sukelti nemalonius pojūčius, todėl jų atsargas rekomenduojame papildyti.

Rodyti: 24 | 42 | 84